تخفیف چشمگیری که ایرباس به ایران داد

شرکت ایرباس با انتشار بیانیه ای امضای قرارداد فروش ۱۰۰ فروند هواپیمای مسافربری به ایران را تایید کرد و تاکید کرد که انتظار می رود ایران تخفیف قابل توجهی را دریافت کرده باشد.

تخفیف چشمگیری که ایرباس به ایران داد

به نقل از رویترز، فابریس بریگیر، رئیس و مدیر اجرایی شرکت ایرباس در بیانیه ای اعلام کرد: «این قرارداد مهمی بود نه فقط به این دلیل که راه را برای نوسازی ناوگان هوایی ایران ایر هموار می سازد.»

ایرباس اضافه کرده که قرارداد با ایران مبتنی بر قراردادهای صادراتی است که اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا در ماه های سپتامبر و نوامبر 2016 صادر کرده است.
تقریبا نیمی از هواپیماهای خریداری شده مناسب برای طی مسیرهای کوتاه و متوسط هستند که تحویل آنها از اوایل سال آینده میلادی آغاز خواهد شد.

بر اساس قیمت های اعلامی شرکت ایرباس، ارزش چنین قراردادی 18 تا 20 میلیارد دلار خواهد بود، اما با توجه به اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل ایران با کاهش تقاضا برای هواپیما از سوی سایر شرکت ها همزمان شده است، انتظار می رود ایران تخفیف قابل توجهی را دریافت کرده باشد. مدیرعامل ایران ایر گفته که ارزش این قرارداد بیش از 10 میلیارد دلار نیست.

انتظار می رود در هفته های آینده ایران قراردادی را نیز برای خرید هواپیماهای توربوپراپ از شرکت ای تی آر امضا کند که نیمی از آن متعلق به شرکت ایرباس است

نظر خود را بنویسید

عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود.